Saçım neden dökülüyor

Saçlar bugün var, yarın yok. Bu, orta yaşına giren birçok erkek ve kadının ortak problemidir. 50 yaşına gelindiğinde, Kafkasyalı erkeklerin yarısından fazlası bir dereceye kadar saçları yok olacak. Ve kadınların yaklaşık yüzde 40’ı genel olarak 70’lerine yerleştiklerinden etkilenecek. Cerrahi tıkaçların veya ilaçların yanı sıra, eskiden olan saçlarınız için umut var mı? Şifalı bitkiler veya yağların saç uzaması için yardımı olabilir mi?

Saç Dökülmesi: Alopesi

Saç, saç derisinde gömülü minik ampul şeklinde uzantılar tarafından üretilir. Bu küçük ölçekli fabrikaların çoğu saçları çimlendiriyorlar, ancak herhangi bir zamanda% 10 ila 15’i dinleniyor. Bir dinlenme folikülü birkaç ay sonra saçlarını tutuyor, sonra normalde tekrar üretime devam ediyor. Her gün, kafanda 100.000’den fazla kıldan yaklaşık 50 ila 100 tane dökülür. Çok fazla folikül dinlenirse ya da hasar görürse ya da ölürse, değiştirme oranınız devam etmez, sonuçta saçınızın gözle görülür bir şekilde incelmesine neden olur. Bu aşırı saç dökülmesine alopesi denir.

Saç dökülmesi, alopesi areata denilen daha az yaygın bir şekli, düzensiz olma eğilimindedir. Haftalar veya aylar boyunca ortaya çıkması, genellikle foliküllerin hareketsiz kalmasına yol açan akut rahatsızlıklardan kaynaklanır. Autoimmunity Review’ın 2006 tarihli bir araştırmasına göre, yaygın tetikleyiciler kemoterapi, ileri enfeksiyonlar, şiddetli alerjiler, otoimmün alevlenme ve akut duygusal strestir. Akut tetiği çıkartın ve saçlar genellikle iyi beslenerek artacaktır.

Sağlıklı Bileşikler Bloğu: Saç Büyüme İnhibitörleri

Elma, arpa, üzüm çekirdeği, kakao, yaban mersini, yeşil çay ve kuşburnu gibi birçok bitkide bulunan antioksidanlar – prosiyanidinler olarak bilinen bir flavonoid ailesi hakkında çok fazla şey duyuyoruz. Yine saç uzaması için şam yağı da kullanılabilir.

Japon araştırmacılar, prostatidinlerin bazı saçsız erkeklerde saçlarının yeniden büyümesine yardımcı olduğunu bulmuşlardır. B-2 adında bir elma prosiyanidin ile çalışarak, Journal of Cosmetic Dermatology’de yayınlanan Japon çift kör deneme, günde iki kez% 0.7’lik bir solüsyonun yeni saç üretimini artırdığını, buna karşın tedavi edilmeyen erkeklerin saçlarını kaybetmeye devam ettiğini söyledi. Altı ay sonra, tedavi gören erkekler tedavi edilen kafa derisinin santimetrekaresi başına ortalama üç yeni tüye filizlenmiştir. Ancak, araştırmacılar B-2’nin herkes için çalışacağını iddia etmiyor.

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: şam yağı nedir, şam yağı nerede bulunur, şam yağı yorumları, şam yağı gratis, şam yağı ne kadar, şam yağı fiyat, şam yağı aktar, şam yağı içeriği, şam yağı, şam yağı nasıl yapılır, şam yağı al, şam yağı aktarda satılır mı, şam yağı aktarda bulunur mu, şam yağı aktarlarda bulunur mu, şam yağı aktarlarda var mı, sam agaci yagi