Refleksoloji Nedir?

Refleksolojinin faydaları, sinir fonksiyonunu uyarma, enerjiyi arttırma, dolaşımını artırma, derin bir rahatlama durumu sağlama, toksinleri ortadan kaldırma, merkezi sinir sistemini uyarma, migrenleri önleme ve idrar yolu koşullarını tedavi etme yeteneğini içerir. Bu tip bir masaj terliği, bir yaralanma veya ameliyattan sonra iyileşmeyi hızlandırabilir, uyku bozukluklarını azaltabilir ve depresyon ve ağrıyı hafifletebilir. Ayrıca, çeşitli kanser türlerinin tedavisini kolaylaştırmaya yardımcı olabilir ve hatta doğumdan sonra bile, gebeliğin acısını hafifletmeye yardımcı olabilir.

İster ofiste, ister fabrikada, tarlada, hastanede ya da aralarında bir şey çalışıyor olun, her gün ayağınıza çok fazla ağırlık ve stres yükleyebilirsiniz. Her zaman sırt değil, stres vücudumuzun diğer kısımlarında da kendini gösterebilir. İnsanlar çoğu kez masaj yapmayı tercih ederler, bu yüzden ayak masajının da olması gerektiği anlamına gelir, değil mi? Refleksoloji, bir ayak masajından çok daha içerir, ancak kuruluşunda bu süreci tanımlamanın en kolay yolu budur. Bu özel masaj terapisi alanı, eller ve kulakları da içererek bütünsel bir masaj yapmaktadır.

Refleksoloji Nedir?

Refleksoloji, yukarıda bahsedildiği gibi, çeşitli koşullar için alternatif bir tedavidir ve binlerce yıldır kullanılmaktadır. Antik Çin ve Mısırlılar, refleksolojiye benzer uygulamaları, bazı rahatsızlıklar için bir tedavi olarak belgelediler. El, ayak ve kulaktaki belirli bölgelere, vücudun belirli refleks bölgelerini etkileyen basınç uygulayan refleksoloğu içerir. Ayaklarınızın ve ellerinizin bölgeleri arasında, bu bölgelerden ayarlanabilen veya yönetilebilen vücudunuzun belirli bölgelerini temsil eden bir bağlantı olduğunu düşünün. Refleksolojinin ardındaki birçok teori qi’nizi hizalamakla ilgilidir, ama normalde bu disipline çok fazla yatırım yapmayanlar için bile, refleksologların iddialarını destekleyen birçok bilimsel çalışma vardır.

 

Tıp dünyasında yaygın olarak kabul edilmemektedir, ancak dünyanın dört bir yanındaki binlerce doktor, şaşırtıcı derecede olumlu sonuçlarla nesiller boyunca refleksoloji kullanmaktadır. Vücudun çeşitli bölgelerini etkileyen bir düzineden fazla sağlık koşuluna yönelik tedaviler varsa, refleksoloji denemeye değmez mi? Şimdi, refleksolojinin yıllar içinde tekrar tekrar bağlantılı olduğu faydalara biraz daha bakalım. Bu sağlık durumlarından herhangi birinden muzdaripseniz, ona bir şans verin!

Özellikle ayaklarınızdaki basıncı stresi azaltmak için zinde terlik adı verilen terliği kullanabilirsiniz. Direk olarak basınç noktalarına baskı uyguladığı için genel sağlığınızı olumlu yönde etkiler.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Zinde terlik bir ilaç değildir, takviye edici üründür!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: zinde terlik fiyatı, zinde terlik ekşi, zinde terlik kullanıcı yorumları, zinde terlik faydaları, zinde terlik şikayet, zinde terlik kullananlar, zinde terlik ile zayıflama, zinde terlik nasıl kullanılır, zinde terlik satın al, zinde terlik en ucuz, zinde terlik, zinde terlik refleksoloji terliği, zinde terlik Ankara, altınoluk zinde terlik, zinde terlik fiyat, gittigidiyor zinde terlik, zinde terlik hepsiburada, zinde masaj terliği, zinde terlik masaj terliği, zinde terlik nedir, zinde terlik n11, refleksoloji zinde terlik, zinde terlik sipariş, zinde terlik yorumlar

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.