Oolong Çayı Nedir? Ne İşe Yarar?

Oolong çayın sağlık yararları arasında, kalp hastalıkları, enflamatuar bozukluklar ve yüksek kolesterol düzeyleri gibi kronik sağlık durumlarını azaltma, vital antioksidanlar sağlama ve üstün kemik yapısını, sağlam cildi ve iyi diş sağlığını destekleme becerisi bulunmaktadır. Oolong çayı hoş bir aroma ile kokulu ve meyveli bir tada sahiptir. Kafein içeriğine rağmen, hala rahatlatıcı bir içecek.


Oolong çayın sağlık yararları, siyah çay ve yeşil çayın kombine nitelikleri nedeniyle iki katına çıkar. Amerika Birleşik Devletleri Çay Birliği ‘e göre, bu çayın yaprakları kısmen oksitlendiği için yeşil ve siyah çayların arasında bir yere düşüyor. Bu dünyada çok çeşitli çaylar vardır, ancak oolong çayı en faydalı olanlardan biridir.

Oolong çayının kökeni, Çin’de geniş kullanım bulduğu zaman neredeyse 400 yıl öncesine dayanmaktadır. Yarı-yeşil fermente bir çaydır, ancak çay yaprakları rengini değiştirmeye başlar başlamaz fermantasyon süreci durdurulur.

Oolong Çayının Besin Değerleri

Bu çay antioksidan açısından zengin doğal bir hediyedir. Ayrıca kalsiyum, manganez, bakır, karotin, selenyum, potasyum ve A, B, C, E ve K vitamini gibi vitaminler ve mineraller içerir. Ayrıca folik asit, niasinamid ve diğer detoksifiye edici alkaloidleri içerir. Çok çeşitli polifenolik bileşiklerle çayın temin edildiği ve daha değerli sağlık yararları sağlayan yarı fermente işlemede geliştirilmiştir. Oolong çayı da kafein, teofilin ve (kafeine benzer) teobromini içerir, ki bu tüketimde sinir sistemini uyarır.

Oolong Çayı Zayıflamak İçin Faydaları

O kadar çok kilo verme yararı ve sizin için rahatlatıcı bir etki ile, bu çayın zayıflama kahvesi içerisinde dahil edilmesi harika bir fikir. Oolong çayın zayıflama faydalarına bir bakalım.

Oolong çayda bulunan polifenolik bileşik, vücuttaki yağ metabolizmasını kontrol etmede ve obeziteyi azaltmada çok etkilidir. Bazı enzimleri harekete geçirir, böylece vücuttaki yağ hücrelerinin fonksiyonlarını arttırır ve bu çayın günlük tüketimi obeziteyi azaltabilir. Bir çalışmada, yüksek yağlı ve yüksek şekerli bir diyete ek olarak polifenol verilen fareler, genel vücut ağırlığı ve yağ indeksinde hala düşüş göstermiştir. Daha önceki bazı çalışmalar aslında kafein içeriğinin kilo kaybı için aktif bir bileşen olduğunu gösterdi, ancak şimdi polifenollere bağlı olduğu görülüyor. İçerindeki kafein sayesinde cafeslim olarak tüketilmektedir. Görünüşe göre, oolong çayı içindeki aktif bileşenler sizin için yağ işini yapıyor.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlı yazılmıştır.

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ:  cafeslim nedir, cafeslim fiyat, cafeslim diyet programı, cafeslim kullananlar yorumlar, cafeslim kullanan ünlüler, cafeslim fiyatı, cafeslim n11, cafeslim ekşi, cafeslim ile ilgili yorumlar, cafeslim yorumları, cafeslim, cafeslim satış noktaları, cafeslim çayı, cafeslim Ankara, cafeslim al, cafeslim Avrupa, cafeslim Almanya, cafeslim amazon, cafeslim almanya siparis, cafeslim 1 ayda kaç kilo verdirir, cafeslim nereden alabilirim, cafeslim blog, cafeslim bilgi, cafeslim nerede bulabilirim, cafeslim nerede bulunur, cafeslim hakkında bilgi, cafeslim içeride bulunan bitkiler, cafeslim içeriği
Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.