Mozaik Pasta Tarifi

Başta çocuklar olmak üzere yetişkinlerinde tüketmekten keyif aldıkları yiyeceklerden biride tatlılar olmuştur. Özellikle tatlıların içerisinde yer alan pastalar küçük ya da büyük hepimizin dikkatini çekmiştir. Renkli görünümleri, farklı sunumları, birbirinden farklı lezzetleri ile tüm tatlılar dikkatimizi çekmeyi başarmıştır. Ancak kimi zaman canı tatlı isteyen kişiler zahmetli tatlıları yapmak yerine hem görüntüsü ile dikkatleri çekecek hem de pratik yapılabilecek tatlıları yapmayı tercih ederler. Tam bu konuda imdadınıza yetişecek yapılışı basit tatlılardan biride mozaik pasta olmuştur. İşte mozaik pasta için gerekli olan malzemeler ve kolay yapımı.

Malzemeler:

– 300 gram petibör bisküvi

– 1 su bardağı süt

– 3 yemek kaşığı kakao

– 5 yemek kaşığı şeker

– 3 yemek kaşığı eritilmiş tereyağı veya margarin

– İsteğe bağlı olarak 1 su bardağı ceviz veya fındık.

Hazırlanışı:

İlk olarak bisküvileri kırın, ancak çok fazla ufalamamaya dikkat ediyoruz. Daha sonra margarini bir tavada eritin. Eritme işleminden sonra eriyen margarini, sütü, şekeri kısacası diğer tüm malzemeleri bisküvilerin üzerine ekleyin. İsteğe göre ceviz yerine fındık da kullanılabilir. Daha sonra tüm mazlemeleri karıştırın ve karışımı streç folyo arasına boşaltarak elimizle rulo şeklini verin veya uzun ince kabınız varsa onun içine de yerleştirebilirsini. Servis etmeden önce buzlukta 2-3 saat kadar dinlenmeye bırakmaya mutlaka dikkat ediniz. Afiyet olsun.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

yemek tarifleri, pasta tarifleri, mozaik pasta, mozaik pasta tarifi, kolay pasta tarifleri, pasta yapımı, farklı pasta tarifleri, basit pasta tarifleri, mozaik pasta için malzemeler