Limon Yağı Ne İşe Yarar?

Limon yağının sağlık yararları arasında cilt bozukluklarını, saç durumlarını, stres bozukluklarını, ateş, enfeksiyonları, astımı, obeziteyi, uykusuzluğu, mide problemlerini ve yorgunluğu tedavi etme becerisi yer alır. Limon yağının tüm bu faydaları, uyarıcı, sakinleştirici, karminatif, anti-enfeksiyon, büzücü, detoksifiye edici, antiseptik, dezenfektan, uyku indükleyici ve antifungal özelliklerine bağlanabilir.

Limonlar dünyadaki en popüler turunçgillerden biridir ve sindirime yardımcı oldukları için mutfak amaçlı olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca yiyeceklere hoş bir tat ve aroma katıyorlar. Ayrıca, limon suyu dünyadaki en popüler içeceklerden biridir ve çok sağlıklı, lezzetli ve ucuzdur.

Limon Yağı Sağlık Faydaları

Limon yağı, sakinleştirici ve detoksifiye edici özellikleriyle, herkes için bir dizi faydaya sahiptir. Onlara detaylı bir şekilde bakalım.

Cilt bakımı

Limon yağı, donuk cildin parlaklığını düzeltmek için iyi bir çözümdür. Doğada bir büzücü ve detoksifiye edicidir ve sarkmış veya yorgun görünümlü bir cildi canlandırır. Antiseptik özellikleri sivilcelerin ve çeşitli diğer cilt bozukluklarının tedavisinde yardımcı olur. Limon ayrıca ciltte aşırı yağın azaltılması için tavsiye edilir. Limon kabuğundan yapılan Limon Kabuğu Yağı istenmeyen tüyler için yardımcıdır.

Stresi azaltır

Limon yağı doğada sakinleşir ve bu nedenle zihinsel yorgunluğu, yorgunluğu, baş dönmesini, endişeyi, sinirliliği ve sinir gerginliğini gidermede yardımcı olur. Olumlu bir zihniyet yaratarak ve olumsuz duyguları ortadan kaldırarak zihni yenileme becerisine sahiptir. Ayrıca bu yağın solunmasının konsantrasyon ve uyanıklığın artmasına yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Limon yağı, bu nedenle, çalışanların verimliliğini artırmak için ofislerde bir oda spreyi olarak kullanılabilir.

Uykuyu düzenler

Limon yağının sağlığa faydaları arasında uykusuzluktan kurtulma yer alır. Bu yağı kullanmak, iyi bir uyku sağlar ve uykusuzluk çeken insanlara yardımcı olur.

Mide Bozuklukları Tedavisi

Limon yağı karminatif olduğundan, hazımsızlık, asitlik, mide ve kramplar gibi çeşitli mide problemlerinin tedavisinde kullanılabilir.

Saç Bakımı

Limon yağı da saç tonik olarak etkilidir. Birçok insan bu yağı güçlü, sağlıklı ve parlak saçlar elde etmek için kullanır. Kepek kurtulmak için de kullanılır.

Bize be kelimelerden ulaştınız: limon kabuğu yağı ekşi, limon kabuğu yağı fiyat, limon kabuğu yağı tüy, limon kabuğu yağı yapımı, limon kabuğu yağı kullananların yorumları, limon kabuğu yağı cilde faydaları, limon kabuğu yağı yorumları, limon kabuğu yağı nasıl elde edilir, limon kabuğu yağı yapılışı, limon kabuğu yağı fiyatı, limon kabuğu yağı, limon kabuğu yağı aktarda var mı, limon kabuğu yağı nasıl kullanılır, limon kabuğu yağı tüyleri azaltır mı, limon kabugu yagi nerede bulunur, limon kabugu yagi cilde nasil uygulanir, limon kabuğu yağı tüy dökücü, limon kabuğu yağı tüy döker mi, limon kabuğu yağı kıl döker mi, limon kabuğu yağı evde nasıl yapılır

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır