3 Renkli Börek Tarifi

Özellikle bayanların uzun süre mutfakta vakit harcadıkları konulardan biride yeni ve değişik lezzetlerin ilk denemesidir. Farklı lezzetler ile farklı sunumları biraraya getirerek sofralarını renklendirme isteyen bayanlar bu nedenle değişik lezzetleri denemek için mutfakta uzun saatler vakitlerini ayırırlar. Günlerde, doğum günlerinde aparatif olarak, kahvaltıda ve başlangıçlarda sık sık rastladığımız börekler hem farklı lezzetler ile buluşmamıza hemde midemizin şenlenmesine neden olmaktadır. Bugün sizlere alışagelmiş börek tariflerinden farklı olan 3 renkli börek tarifini paylaşacağız. Hem görüntüsü hemde lezzeti ile iştahları kabartan 3 renkli börek tarifi.

Malzemeler:

– 4 yufka

– 6 orta boy patates

– Yarım kilo ıspanak

– 6 orta boy havuç

– 1 yumurta sarısı(üstüne sürmek için)

– Tuz

Yufkaları ıslatmak için:

– 1 bardak yoğurt

– Yarım bardak sıvı yağ

– Yarım bardak su

Hazırlanışı:

Patates haşlanıp, tuz da eklenerek ezilir. Havuç az yağda hafif kavrulur, ıspanaklar da ayrı bir tavada kavrulur. Süt, sıvı yağ ve yoğurt çırpılır.

1. Yufka hazırlanan sütlü karışım ile ıslatılır, ıspanaklar arasına konarak rulo yapılır.
2. yufka da ıslatılır arasına havuçlar konur, rulo yapılır.
3. yufka da ıslatılıp patatesler konur. rulo yapılır.
4. yufka ıslatılır yapılan 3 rulo bu yufkanın içine konur o da rulo yapılıp dilimlenerek tepsiye dizilir üzerine yumurta sarısı sürülüp 170 derecede 30 dk pişirilir ve servis edilir afiyet olsun.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

börek tarifleri, yemek tarifleri, değişik börek tarifleri, yufka ile yapılan börekler, kolay börek tarifi, basit börek tarifi, 3lü börek, 3 renk börek, 3 çeşitli börek, ilginç börek tarifleri